Новини

Тиждень психології

З 19 до 23 квітня у нашому закладі освіти пройшов Тиждень психології. Психологічна служба провела цікаві заняття, акції, конкурси і ігри для учасників освітнього процесу.

Соціальний педагог школи Плаксій М.М. організувала та провела психологічну гру “Пожирач неприємностей”, конкурс малюнків “Що таке щастя?”, онлайн-заняття для учнів 5-х класів “Організація режиму дня школяра під час дистанційного навчання. Подолання стресових станів на карантині”, інтерактивне  заняття з профілактики гніву та агресії для учнів 2-А класу, акцію  “Шкатулка передбачень”, тренінгове заняття ” Попереду в нас 5 клас” для учнів 4-Б класу, роботу стіни роздумів “Шлях до успіху”. Перелічені заняття сприяли гармонізації мікроклімату шкільного колективу, профілактиці негативних станів в учнівському середовищі, покращенню емоційного стану учнів та педагогів, створенню ситуації успіху для дітей.

  Акція “Передай побажання улюбленому вчителю!”

18.03.2021 у нашому закладі освіти пройшла акція “Передай побажання улюбленому вчителю!” Учні писали листи зі словами вдячності, прихильності та побажаннями педагогам, відправляли “чарівною поштою”.

Даний захід покращив емоційний стан учнів і педагогів, сприяв формуванню позитивного мікроклімату в шкільному колективі.

А в останній день перед канікулами вчителі написали свої побажання для учнів.

Арт-терапія в роботі соціального педагога

Арт-терапія — це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом у 1938 р. при описі своєї роботи та незабаром отримав широке поширення.

У вузькому сенсі слова під арт-терапією зазвичай мається на увазі терапія образотворчим мистецтвом з метою аналізу та позитивного впливу на психоемоційний стан людини.

Поступово, протягом ХХ століття, арт-терапія стає невід’ємною частиною соціальних заходів профілактичного й реабілітаційного характеру, медичної, психотерапевтичної та педагогічної практики.

Арт-терапія надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, ландшафтом.

 

Арт-терапія як сучасний метод у системі роботи соціального педагога закладу (Плаксій М.М.):

  1. Арт-терапевтичне заняття з пісочної терапії “Безлюдний острів”.- 3 клас.
  2. Заняття з елементами арт-терапії “Емоції і здоров’я”. – 2-А клас.
  3. Арт-терапевтичне заняття ” Маски в нашому житті” – 9-Б клас.
  4. Заняття на подолання втоми і стресу в психологічному кабінеті з молодшими школярами.

Комп’ютерна залежність – виклик!

Комп’ютерна залежність – це проблема, з якою стикаються люди різного віку. Але, частіше за все в зоні ризику знаходяться діти у віці від десяти до шістнадцяти років.

11 лютого 2021 року соціальний педагог Плаксій М.М. провела заняття з елементами тренінгу “Комп’ютерна залежність – виклик” в 10-А класі, на якому учні визначали позитивні і негативні сторони використання Інтернету, будували портрет людини з ознаками комп’ютерної залежності, а також зрозуміли, що

Інтернет і гаджети ніколи не замінять справжнього спілкування з друзями.

Акція “16 днів проти насильства!”

Учні нашої школи приєдналися до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”, яка розпочалася 25 жовтня. Сьогодні, 1 грудня – Міжнародний день солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми. Соціальний педагог Плаксій М.М. провела інтерактивні заняття ” Що таке ВІЛ і СНІД?” у 6-Б і 5-х класах, заняття з гендерного виховання “Дружба. Закоханість. Кохання” у 10-Б класі, а також інтерактивне заняття “Ми проти насильства” у 8-Б класі.

Акція буде тривати до 10 грудня. Нас чекає ще багато цікавого!

 

Тиждень толерантності

 

Одним із напрямків роботи нашого педагогічного колективу є створення безпечного освітнього простору, що включає розвиток в учнів таких людських якостей як людяність, доброта, толерантність. Хороша традиція нашої школи – щороку відмічати Міжнародний День толерантності.

В цьому році класні керівники і психологічна служба школи підготували такі заняття: усний журнал “Правила ввічливості” для 2-х класів, години спілкування “Якщо твій друг припустився помилки” (5-Б клас), “Правила людських стосунків” (7-А клас), тренінг з формування життєвих навичок ” Моє майбутнє” з учнями старших класів – провела практичний психолог Рагуліна Т.М.; соціальний педагог провела гру-квест “Знайди гарний настрій” для учнів 3-х, 4-х класів, в середній школі організовано роботу “Стіни побажань друзям”, в 3-А класі проведено інтерактивні заняття “День толерантності”, в 4-х класах – “Толерантність в житті людини”, в 9-А класі – ” Ми обираємо толерантність”. У 2-А класі пройшла виховна година з елементами тренінгу “Всі ми різні, всі ми рівні”, у 2-Б кл. -виховний захід “Візьми частинку собі та своїм друзям”.

Учні 3-В класу здійснили уявну подорож по країні ТОЛЕРАНТНІСТЬ.

Школярі виконували вправи на розвиток толерантності, знаходили правильні відповіді до ілюстративних малюнків, наводили приклади зі шкільного життя , створювали “Квітки толерантністі”.

Третьокласники довели, що жити треба мирно, бути добрими, щедрими, поважати тих , хто поряд, бути терпимими!

 

 

Comments are closed.