Новини

2021-2022 навчальний рік

Тиждень психології

В рамках Тижня психології з 18 по 22 квітня 2022 році в нашій школі проводилися заходи, спрямовані на покращення емоційного стану учнів, створення відчуття соціальної підтримки та психологічної безпеки:
🟩 для учнів 1-2 класів – соціальний проект “Дружба врятує світ”;
🟩 для учнів 3-4 класів – фото-челендж “Фото з домашнім улюбленцем”, адже наукового доведено, що наші домашні тваринки допомагають своїм господарям боротися зі стресами та знімають емоційну напругу;
🟩 для учнів 5-6 класів – онлайн-акція “Мій вільний час без гаджетів”;
🟩 для учнів 7-11 класів – онлайн- колаж “Моя мрія”;
Також проведені онлайн-заняття для учнів 6-х класів “Як боротися з перепадами настрою у воєнний час”, а також сеанси мультфільмотерапії для учнів 5-х класів, під час яких вони зрозуміли, як важливо цінувати дружбу і робити добро іншим людям.
Дякую всім, хто прийняв участь у заходах до Тижня психології.
💓 Пам’ятайте, що наші учні, вчителі і батьки – це найміцніша шкільна родина.
З повагою, соціальний педагог.

https://www.facebook.com/100010825662796/videos/pcb.3269023666711566/521588679636812

https://www.facebook.com/100010825662796/videos/pcb.3269023666711566/357260129771154

https://www.facebook.com/100010825662796/videos/pcb.3269023666711566/405436947754780

06.04.2022 Як бути супергероєм – онлайн-заняття

05.04.2022 Онлайн заняття із учнями 7-х класів

04.04.2022 Арт-терпія онлайн

31.03.2022 Педагогічна рада у нестандартному форматі за участю соціального педагога

Робота соціального педагога під час дистанційного навчання

Заняття з елементами тренінгу

“Щастя -творити добро”

9 грудня 2021 року у 4-А класі соціальний педагог закладу Плаксій М.М. провела відкрите заняття з елементами тренінгу “Щастя -творити добро”. Педагог допомагала учням усвідомити, що добро потрібне кожній людині. Кожен із учасників передав усмішку по колу. Із задоволенням діти наповнювали “Мішок щастя”, після чого зробили висновок, що щастя залежить не від матеріальних благ, а від вміння робити добрі вчинки і бути милосердними людьми. По закінченню заняття учні пройшли веб-квест “У країні добра”

Акція “16 днів проти насильства”
Із 25 жовтня в нашому закладі освіти стартувала акція “16 днів проти насильства”. Соціальним педагогом Плаксій М.М. проведені цікаві заняття, які допомогли дітям зрозуміти, що дружба – це найбільша цінність у житті, що ми живемо для, того щоб бути щасливими, а також, що конфлікти несуть в собі не тільки шкоду, але і користь.
Акція продовжується. На нас чекає ще багато цікавого!

Тиждень протидії булінгу

Ні для кого не секрет, що в нашому закладі освіти протягом навчального року проходять цікаві заходи, спрямовані на профілактику булінгу, насильства та формування дружних стосунків між усіма учасниками освітнього процесу.

Ось і в 2021-2022 навчальному році в період з 16 по 23 вересня пройшов Тиждень протидії булінгу, в якому взяли участь адміністрація школи, психологічна служба, класні керівники, представники державних і громадських організацій та,  звичайно ж, учні школи. В рамках тематичного тижня соціальним педагогом було проведено тренінг «Безпека в мережі Інтернет», корекційно-розвивальне заняття «Забудемо образи», а також заняття з елементами тренінгу «Що робити, щоб тебе не принижували». Соціальний педагог спільно із інспектором у справах дітей відвідали батьківські збори у 7-Б класі, де розповіли про відповідальність за скоєні випадки булінгу та психологічні проблеми учнів підліткового віку.

2020-2021 навчальний рік

Тиждень психології

З 19 до 23 квітня у нашому закладі освіти пройшов Тиждень психології. Психологічна служба провела цікаві заняття, акції, конкурси і ігри для учасників освітнього процесу.

Соціальний педагог школи Плаксій М.М. організувала та провела психологічну гру “Пожирач неприємностей”, конкурс малюнків “Що таке щастя?”, онлайн-заняття для учнів 5-х класів “Організація режиму дня школяра під час дистанційного навчання. Подолання стресових станів на карантині”, інтерактивне  заняття з профілактики гніву та агресії для учнів 2-А класу, акцію  “Шкатулка передбачень”, тренінгове заняття ” Попереду в нас 5 клас” для учнів 4-Б класу, роботу стіни роздумів “Шлях до успіху”. Перелічені заняття сприяли гармонізації мікроклімату шкільного колективу, профілактиці негативних станів в учнівському середовищі, покращенню емоційного стану учнів та педагогів, створенню ситуації успіху для дітей.

  Акція “Передай побажання улюбленому вчителю!”

18.03.2021 у нашому закладі освіти пройшла акція “Передай побажання улюбленому вчителю!” Учні писали листи зі словами вдячності, прихильності та побажаннями педагогам, відправляли “чарівною поштою”.

Даний захід покращив емоційний стан учнів і педагогів, сприяв формуванню позитивного мікроклімату в шкільному колективі.

А в останній день перед канікулами вчителі написали свої побажання для учнів.

Арт-терапія в роботі соціального педагога

Арт-терапія — це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом у 1938 р. при описі своєї роботи та незабаром отримав широке поширення.

У вузькому сенсі слова під арт-терапією зазвичай мається на увазі терапія образотворчим мистецтвом з метою аналізу та позитивного впливу на психоемоційний стан людини.

Поступово, протягом ХХ століття, арт-терапія стає невід’ємною частиною соціальних заходів профілактичного й реабілітаційного характеру, медичної, психотерапевтичної та педагогічної практики.

Арт-терапія надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, ландшафтом.

 

Арт-терапія як сучасний метод у системі роботи соціального педагога закладу (Плаксій М.М.):

  1. Арт-терапевтичне заняття з пісочної терапії “Безлюдний острів”.- 3 клас.
  2. Заняття з елементами арт-терапії “Емоції і здоров’я”. – 2-А клас.
  3. Арт-терапевтичне заняття ” Маски в нашому житті” – 9-Б клас.
  4. Заняття на подолання втоми і стресу в психологічному кабінеті з молодшими школярами.

Комп’ютерна залежність – виклик!

Комп’ютерна залежність – це проблема, з якою стикаються люди різного віку. Але, частіше за все в зоні ризику знаходяться діти у віці від десяти до шістнадцяти років.

11 лютого 2021 року соціальний педагог Плаксій М.М. провела заняття з елементами тренінгу “Комп’ютерна залежність – виклик” в 10-А класі, на якому учні визначали позитивні і негативні сторони використання Інтернету, будували портрет людини з ознаками комп’ютерної залежності, а також зрозуміли, що

Інтернет і гаджети ніколи не замінять справжнього спілкування з друзями.

Акція “16 днів проти насильства!”

Учні нашої школи приєдналися до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”, яка розпочалася 25 жовтня. Сьогодні, 1 грудня – Міжнародний день солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми. Соціальний педагог Плаксій М.М. провела інтерактивні заняття ” Що таке ВІЛ і СНІД?” у 6-Б і 5-х класах, заняття з гендерного виховання “Дружба. Закоханість. Кохання” у 10-Б класі, а також інтерактивне заняття “Ми проти насильства” у 8-Б класі.

Акція буде тривати до 10 грудня. Нас чекає ще багато цікавого!

 

Тиждень толерантності

 

Одним із напрямків роботи нашого педагогічного колективу є створення безпечного освітнього простору, що включає розвиток в учнів таких людських якостей як людяність, доброта, толерантність. Хороша традиція нашої школи – щороку відмічати Міжнародний День толерантності.

В цьому році класні керівники і психологічна служба школи підготували такі заняття: усний журнал “Правила ввічливості” для 2-х класів, години спілкування “Якщо твій друг припустився помилки” (5-Б клас), “Правила людських стосунків” (7-А клас), тренінг з формування життєвих навичок ” Моє майбутнє” з учнями старших класів – провела практичний психолог Рагуліна Т.М.; соціальний педагог провела гру-квест “Знайди гарний настрій” для учнів 3-х, 4-х класів, в середній школі організовано роботу “Стіни побажань друзям”, в 3-А класі проведено інтерактивні заняття “День толерантності”, в 4-х класах – “Толерантність в житті людини”, в 9-А класі – ” Ми обираємо толерантність”. У 2-А класі пройшла виховна година з елементами тренінгу “Всі ми різні, всі ми рівні”, у 2-Б кл. -виховний захід “Візьми частинку собі та своїм друзям”.

Учні 3-В класу здійснили уявну подорож по країні ТОЛЕРАНТНІСТЬ.

Школярі виконували вправи на розвиток толерантності, знаходили правильні відповіді до ілюстративних малюнків, наводили приклади зі шкільного життя , створювали “Квітки толерантністі”.

Третьокласники довели, що жити треба мирно, бути добрими, щедрими, поважати тих , хто поряд, бути терпимими!

 

 

Comments are closed.