Військово-патріотичне виховання

2021 – 2022 навчальний рік

Зустріч начальником відділення рекрутингу

та комплектування третього відділу Шосткинського РТЦК

ВИПУСКНИКАМ ТА БАТЬКАМ ПРО ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ.
Головною метою військово-професійної орієнтації є надання майбутньому кандидату на навчання у вищому військовому навчальному закладі та військовому навчальному підрозділі закладу вищої освіти допомоги у виборі військової спеціальності.
Початковий етап військово-професійної орієнтації включає інформування про військову професію, вищий військовий навчальний заклад та військовий навчальний підрозділ закладу вищої освіти, де можна її здобути, зміст і перспективи військової служби.
Основними виконавцями заходів щодо професійної орієнтації та військово-професійної орієнтації на початковому етапі є батьки, а на завершальному етапі одними з основних виконавцями заходів щодо професійної орієнтації є представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
І з метою інформування батьків та випускників загальноосвітньої школи № 2 м. Середина-Буда начальником відділення рекрутингу та комплектування третього відділу Шосткинського РТЦК та СП А. Рубіним 23.09.2021 р. проведен інформаційний захід, в якому присутні були ознайомлені з переліком військових навчальних закладів, умовами вступу, переліком спеціальностей, змістом і перспективами військової служби.

День Перемоги

 Проходять роки, і все далі від нас незабутня весна 1945-го.

9 Травня є найсвітлішою і найдорожчою датою, у якій воєдино злилися почуття неймовірної гіркоти й болю, а також безмежної радості й гордості за свій великий народ. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто зупинив фашистську навалу ціною власного життя, складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях і самовіддано працював у тилу.

В Опорному Середино-Будському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Європі.

Для учнів перших-четвертих класів були  проведені   уроки  пам’яті  «Тільки пам’ять не сивіє, вічно житиме в віках ». Під час виховних бесід учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу.

 Із учнями середньої та старшої ланки вчителі  історії, класні керівники провели уроки мужності, історичні години, проводять дослідницьку й пошукову роботу «Свідки  подій».

Із учнями середньої та старшої ланки вчителі  історії, класні керівники провели уроки мужності, історичні години, проводять дослідницьку й пошукову роботу «Свідки  подій».

День Соборності України

        День Соборності України – державне свято, яке відзначається урочисто та патріотично. Для школярів 5-7 класів у режимі онлайн були проведені                     тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: “Соборність українських земель крок за кроком”, “Україна від Заходу до Сходу”. Під час                         занять діти згадали важливий момент історичного минулого -День Злуки ЗУНР та УНР в одну державу. У режимі онлайн цьогоріч також були проведені з учнями виховні години, онлайн-вікторини, інформаційно-розважальні години. Крім того, діти взяли  участь в онлайн-конкурсі найкращого декламатора віршів про Україну. Вихованці переглядали цікаві відеоролики про Україну, фоточелендж  “Душа України цвіте вишиванками”. У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка літератури “Тільки в єдності наша сила”.

Зустріч із воїнами – інтернаціоналістами 

                                               15 лютого – День вшанування воїнів – інтернаціоналістів, учасників бойових дій на території інших, братніх нашій Батьківщині держав. Із нагоди цього пам’ятного дня 11 лютого у Середино –Будській міській бібліотеці відбулася зустріч ветеранів – інтернаціоналістів, учасників АТО з учнями 10 –А класу Опорного Середино – Будського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 2 Середино – Будської міської ради. Урочистий захід, організований і проведений класним керівником Н.І.Стецюк, учителем історії Т.М.Жуковою, працівниками міської бібліотеки, зібрав спільноту афганців, воїнів, які захищали й продовжують захищати кордони нашоі держави. Вони поділилися своїм досвідом і споминами про ті нелегкі часи. Та, незважаючи на пекучі рани й біль, який залишився в серці, вони щасливі й горді, що пережили саме так свою молодість і можуть розповісти про ті нелегкі часи, дати неоціненні настанови сучасній молоді.

       

Українська хустка – символ нашого народу

Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.Сьогодні учні 3-А класу разом із вихователем ГПД Маляровою І.А. здійснили  віртуальну народознавчу подорож «Хустка – долі берегиня»

 

Свято мужності та відваги

          6 грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали своє життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

Із нагоди Дня Збройних Сил України в Середино – Будській ЗОШ I – III ст. №2 відбувся ряд заходів. Класні керівники провели з учнями бесіди, години спілкування, мініпроєкти , конкурси малюнків. Учні 6-Б класу взяли участь у військово – патріотичній акції «Дякуємо за мирне сонце!», яку провели вчителі Самодєлко Олена Романівна та Пранова Олена Михайлівна, а також приєдналися учні початкової ланки під час ГПД. Діти своїми малюнками від щирого серця привітали славне українське військо з професійним святом, висловлюючи щирі слова подяки за охорону наших кордонів на землі, у воді та повітрі.

Чорна сповідь моєї Вітчизни

Традиційно в нашій школі проходять заходи, присвячені пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Учні 3-х класів ознайомилися з фільмом “Голодний дух”, прослухали бесіду “Чорна сповідь моєї Вітчизни”, взяли участь у конкурсі  малюнків ” Голод очима дітей”.

У 7-8 класах учителі  історії провели бесіди  “Історичний календар”, “Ми це пам’ятаємо”.

У 10-А класі був представлений проєкт на тему “Із попелу забуття”, який підготували учні на основі краєзнавчого матеріалу та історико-художньої літератури. Діти розповіли про спогади жителів м.Середини-Буди та нашого району, які пережили ці страшні роки. Бібліотекар школи Маркова С.В. повідомила учням про нові публікації, книги, які є в шкільній бібліотеці. Учитель української мови Стецюк Н.І. ознайомила присутніх із коротким змістом книг  У. Самчука «Марія», В.Барки “Жовтий князь”, С.Талан “Розколоте небо”. Увесь урок горіла свічка пам’яті  як символ того, що українці пам’ятають Голодомор 1932-1933 рр.

В 11-А класі пройшло засідання круглого столу на тему “Причини  й наслідки Голодомору 1932-1933 років”.

Це страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати й пам’ятати про них.

 

День захисника України
Насичений день сьогодні у школі. До Дня захисника України, Дня українського козацтва з метою вшанування мужності та героїзму, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу учні були задіяні у різних заходах. Діти демонстрували свою кмітливість та вміння в естафетах, ерудицію, виготовляли листівки та аплікації.
Україна – славний край козацький
14 жовтня є особливим днем українського народу. Він поєднує в собі три свята. Перший – Свято Покрови Пресвятої Богородиці, другий -День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України, який був офіційно встановлено Указом президента України у 2014 році. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі. До цих свят в Середино- Будській центральній районній бібліотеці, спільно з вчителем історії Жуковою Т.М., для учнів С-Будської ЗОШ №2 було проведено патріотичну годину «Україна – славний край козацький», на яку був запрошений помічник начальника відділу з кінологічного забезпечення відділу прикордонної служби «С-Буда» Сумського прикордонного загону прапорщик Лозовик Андрій Вікторович. Під час заходу присутні дізналися про традиції святкування дня Покрови та про історію українського козацтва і Дня захисника України. Андрій Вікторович розповів про військову службу, відповідав на запитання учнів. В пам’ять про зустріч представнику прикордонної служби було подаровано папку з малюнками учнів школи. Приємним подарунком для всіх присутніх були пісні у виконанні учнів 11 класу. Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей у читальному залі бібліотеки оформлена книжково-ілюстративна виставка «Україна – славний край козацький», присвячена найбільш яскравим сторінкам Війська Запорізького.
«Ми – нащадки Запорожців»
9 жовтня, напередодні Дня козацтва та Дня Захисника України, працівники Середино-Будського районного будинку культури для учнів 5-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 провели патріотично-розважальну гру «Ми – нащадки Запорожців». На свято були запрошені старший сержант відділення обліку і бронювання Середино-Будської РВК Станіслав Гончаров та заступник директора з виховної роботи Інна Ген.
Ведучи розповіли історію виникнення козацтва на Україні. Потім діти поділилися на дві команди, обрали собі отаманів, та назви команд.
між «Запорожцями» та «Січовиками» відбулися цікаві пригоди: вони ходили за сіллю Чумацьким Шляхом, варили куліш, провели перегони на конях, вчилися маскуватися для відрядження у розвідку, згадували прислів’я про козаків та малювали їх.
Переможцям та учасникам змагань були вручені грамоти та подяка школі за тісну співпрацю. Захід було завершено на позитивній ноті з патріотичним натхненням. Наші команди показали, що вони-гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки.

Comments are closed.