Військово-патріотичне виховання

2021 – 2022 навчальний рік

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

УШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого – особлива дата. День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло вісім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми віддаємо шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього, вшановуємо подвиг учасників Революції Гідності та увічнюємо пам’ять Героїв Небесної Сотні.
Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан героїв з почестю ховає.
Їх взяв Господь, щоб ангелом в раю
В його садах довічно проживати.
Вони завжди залишаться в строю,
Про них народ пісні буде співати.
Небесна сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами.
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
Сьогодні туга душу розпина,
Багато з вас в коханні не признались.
Надворі скоро втішиться весна.
Чому ж її ви, хлопці, не діждались?
Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них! Вічна пам’ять героям! Вічна слава!
День єднання України🇺🇦
Сьогодні, 16 лютого, – День єднання України🇺🇦. Учнівський та педагогічний колективи активно долучилися до флешмобу «Україна – єдина!». Учні 11-х класів взяли участь у піднятті Державного Прапора України, о 10.00 у закладі лунав Гімн нашої держави. І вчителі, і діти прийшли в одязі жовтого й синього кольорів, а також прикрасили його національними стрічками, тим самим показавши усім нашу єдність.
   
   
 
День вшанування учасників бойових дій
Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять🕯️
Щорічно український народ, підтримуючи зв’язок поколінь, віддає глибоку шану солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам і службовцям, які пройшли вогняне горнило бойових дій у Республіці Афганістан та інших «гарячих точках» планети. 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а для переважної більшості українців – це день вшанування пам’яті загиблих воїнів-афганців. Саме тому цього дня у загальноосвітніх навчальних закладах згадують про тих, хто в мирний для країни час опинився на війні, з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок. Із нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з метою формування у підлітків патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, гордості за її історію, вірності кращим бойовим традиціям старших поколінь, в Опорному Середино-Будському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведено ряд заходів:
1. Участь учнів закладу в змаганнях із футболу, присвячених вшануванню учаснииків бойових дій на території інших держав.
2. Фоторепортаж- диспут “Інтернаціоналістичний подвиг?” (14.02., 10- А, 11- Б, Савіна Н.К)
3. Перегляд презентації про гарячі точки планети та роль миротворців у розв’язанні воєнних конфліктів» (14.02., 10-Б, Пранова О.М.)
4. Усний журнал Небезпечними дорогами Афганістану” (15.02., 5-А, 5-Б,6- ті, Савіна Н.К.)
5. Історичний календар «День виводу військ із території інших держав» (15.02, 7-А, 7-Б, Пранова О.М.)
6. Презентація «Афганістан: десять років війни» (15.02. 9-А, 9-Б, 11-А, Жукова Т.М.)
7. Фотоальбом «Серце пам’яті. Афганістан: і біль, і сум, і вічна слава». (15.02., 8-А, 8-Б, Жукова Т.М.)
8. 15.02. Інформаційна хвилинка «Афган болить в душі моїй!» (6-Б, Плаксій М.М.); «Афганістан невтомний крик скрізь час!» (5-А, Малярова І.А.)
Тривала афганська війна – це незагоєна рана, невідступний біль, порожнеча в серцях батьків і дітей. У цей день ми поділяємо весь біль із тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.
Участь у Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі
«Я – козацького роду!»
Учні 7-х класів стали учасниками Всеукраїнського національно-патріотичного конкурсу «Я – козацького роду!», який проходить під гаслом «Козацькому роду нема переводу!» (Вчитель Пранова О.М.).Серед запропонованих завдань різного рівня складності були тести, ребуси. Діти мали змогу водночас перевірити свої знання і дізнатися багато нового з історії козацтва. Тепер вони з нетерпінням чекають на оголошення результатів.
Тож побажаємо нашим інтелектуалам перемоги у конкурсі та бути справжніми патріотами своєї держави і знавцями її славетної історії.
14 жовтня – потрійне свято
До Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці – у нашому закладі, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу були проведені заходи.
Учасники брали активну участь в різних конкурсах, демонстрували свою кмітливість та вміння в естафетах.
Учні з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає!
Квест ” Козацька рада”

З нагоди святкування Дня захисників України, Дня козацтва у нашому закладі пройшов квест ” Козацька рада”, у якому взяли участь учні 2-9 класів. На кожній перерві команди виконували завдання, передаючи одна одній естафету. Діти з цікавістю подорожували станціями “Було не було” (2-3кл.), “Чумацький шлях”(4-5кл.), “Козацькі побрехеньки” (6-7 кл.), “Доміно” (8-9 кл.). Всі команди чудово впоралися із завданнями🎊 та набрали однакову кількість балів, тому координаторами квесту було вирішено однаково нагородити усіх солодкими призами. Дякуємо за участь у квесті!

Зустріч начальником відділення рекрутингу

та комплектування третього відділу Шосткинського РТЦК

ВИПУСКНИКАМ ТА БАТЬКАМ ПРО ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ.
Головною метою військово-професійної орієнтації є надання майбутньому кандидату на навчання у вищому військовому навчальному закладі та військовому навчальному підрозділі закладу вищої освіти допомоги у виборі військової спеціальності.
Початковий етап військово-професійної орієнтації включає інформування про військову професію, вищий військовий навчальний заклад та військовий навчальний підрозділ закладу вищої освіти, де можна її здобути, зміст і перспективи військової служби.
Основними виконавцями заходів щодо професійної орієнтації та військово-професійної орієнтації на початковому етапі є батьки, а на завершальному етапі одними з основних виконавцями заходів щодо професійної орієнтації є представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
І з метою інформування батьків та випускників загальноосвітньої школи № 2 м. Середина-Буда начальником відділення рекрутингу та комплектування третього відділу Шосткинського РТЦК та СП А. Рубіним 23.09.2021 р. проведен інформаційний захід, в якому присутні були ознайомлені з переліком військових навчальних закладів, умовами вступу, переліком спеціальностей, змістом і перспективами військової служби.

2020 – 2021 навчальний рік

День Перемоги

 Проходять роки, і все далі від нас незабутня весна 1945-го.

9 Травня є найсвітлішою і найдорожчою датою, у якій воєдино злилися почуття неймовірної гіркоти й болю, а також безмежної радості й гордості за свій великий народ. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто зупинив фашистську навалу ціною власного життя, складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях і самовіддано працював у тилу.

В Опорному Середино-Будському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Європі.

Для учнів перших-четвертих класів були  проведені   уроки  пам’яті  «Тільки пам’ять не сивіє, вічно житиме в віках ». Під час виховних бесід учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу.

 Із учнями середньої та старшої ланки вчителі  історії, класні керівники провели уроки мужності, історичні години, проводять дослідницьку й пошукову роботу «Свідки  подій».

Із учнями середньої та старшої ланки вчителі  історії, класні керівники провели уроки мужності, історичні години, проводять дослідницьку й пошукову роботу «Свідки  подій».

День Соборності України

        День Соборності України – державне свято, яке відзначається урочисто та патріотично. Для школярів 5-7 класів у режимі онлайн були проведені                     тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: “Соборність українських земель крок за кроком”, “Україна від Заходу до Сходу”. Під час                         занять діти згадали важливий момент історичного минулого -День Злуки ЗУНР та УНР в одну державу. У режимі онлайн цьогоріч також були проведені з учнями виховні години, онлайн-вікторини, інформаційно-розважальні години. Крім того, діти взяли  участь в онлайн-конкурсі найкращого декламатора віршів про Україну. Вихованці переглядали цікаві відеоролики про Україну, фоточелендж  “Душа України цвіте вишиванками”. У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка літератури “Тільки в єдності наша сила”.

Зустріч із воїнами – інтернаціоналістами 

                                               15 лютого – День вшанування воїнів – інтернаціоналістів, учасників бойових дій на території інших, братніх нашій Батьківщині держав. Із нагоди цього пам’ятного дня 11 лютого у Середино –Будській міській бібліотеці відбулася зустріч ветеранів – інтернаціоналістів, учасників АТО з учнями 10 –А класу Опорного Середино – Будського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 2 Середино – Будської міської ради. Урочистий захід, організований і проведений класним керівником Н.І.Стецюк, учителем історії Т.М.Жуковою, працівниками міської бібліотеки, зібрав спільноту афганців, воїнів, які захищали й продовжують захищати кордони нашоі держави. Вони поділилися своїм досвідом і споминами про ті нелегкі часи. Та, незважаючи на пекучі рани й біль, який залишився в серці, вони щасливі й горді, що пережили саме так свою молодість і можуть розповісти про ті нелегкі часи, дати неоціненні настанови сучасній молоді.

       

Українська хустка – символ нашого народу

Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.Сьогодні учні 3-А класу разом із вихователем ГПД Маляровою І.А. здійснили  віртуальну народознавчу подорож «Хустка – долі берегиня»

 

Свято мужності та відваги

          6 грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали своє життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

Із нагоди Дня Збройних Сил України в Середино – Будській ЗОШ I – III ст. №2 відбувся ряд заходів. Класні керівники провели з учнями бесіди, години спілкування, мініпроєкти , конкурси малюнків. Учні 6-Б класу взяли участь у військово – патріотичній акції «Дякуємо за мирне сонце!», яку провели вчителі Самодєлко Олена Романівна та Пранова Олена Михайлівна, а також приєдналися учні початкової ланки під час ГПД. Діти своїми малюнками від щирого серця привітали славне українське військо з професійним святом, висловлюючи щирі слова подяки за охорону наших кордонів на землі, у воді та повітрі.

Чорна сповідь моєї Вітчизни

Традиційно в нашій школі проходять заходи, присвячені пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Учні 3-х класів ознайомилися з фільмом “Голодний дух”, прослухали бесіду “Чорна сповідь моєї Вітчизни”, взяли участь у конкурсі  малюнків ” Голод очима дітей”.

У 7-8 класах учителі  історії провели бесіди  “Історичний календар”, “Ми це пам’ятаємо”.

У 10-А класі був представлений проєкт на тему “Із попелу забуття”, який підготували учні на основі краєзнавчого матеріалу та історико-художньої літератури. Діти розповіли про спогади жителів м.Середини-Буди та нашого району, які пережили ці страшні роки. Бібліотекар школи Маркова С.В. повідомила учням про нові публікації, книги, які є в шкільній бібліотеці. Учитель української мови Стецюк Н.І. ознайомила присутніх із коротким змістом книг  У. Самчука «Марія», В.Барки “Жовтий князь”, С.Талан “Розколоте небо”. Увесь урок горіла свічка пам’яті  як символ того, що українці пам’ятають Голодомор 1932-1933 рр.

В 11-А класі пройшло засідання круглого столу на тему “Причини  й наслідки Голодомору 1932-1933 років”.

Це страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати й пам’ятати про них.

 

День захисника України
Насичений день сьогодні у школі. До Дня захисника України, Дня українського козацтва з метою вшанування мужності та героїзму, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу учні були задіяні у різних заходах. Діти демонстрували свою кмітливість та вміння в естафетах, ерудицію, виготовляли листівки та аплікації.
Україна – славний край козацький
14 жовтня є особливим днем українського народу. Він поєднує в собі три свята. Перший – Свято Покрови Пресвятої Богородиці, другий -День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України, який був офіційно встановлено Указом президента України у 2014 році. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі. До цих свят в Середино- Будській центральній районній бібліотеці, спільно з вчителем історії Жуковою Т.М., для учнів С-Будської ЗОШ №2 було проведено патріотичну годину «Україна – славний край козацький», на яку був запрошений помічник начальника відділу з кінологічного забезпечення відділу прикордонної служби «С-Буда» Сумського прикордонного загону прапорщик Лозовик Андрій Вікторович. Під час заходу присутні дізналися про традиції святкування дня Покрови та про історію українського козацтва і Дня захисника України. Андрій Вікторович розповів про військову службу, відповідав на запитання учнів. В пам’ять про зустріч представнику прикордонної служби було подаровано папку з малюнками учнів школи. Приємним подарунком для всіх присутніх були пісні у виконанні учнів 11 класу. Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей у читальному залі бібліотеки оформлена книжково-ілюстративна виставка «Україна – славний край козацький», присвячена найбільш яскравим сторінкам Війська Запорізького.
«Ми – нащадки Запорожців»
9 жовтня, напередодні Дня козацтва та Дня Захисника України, працівники Середино-Будського районного будинку культури для учнів 5-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 провели патріотично-розважальну гру «Ми – нащадки Запорожців». На свято були запрошені старший сержант відділення обліку і бронювання Середино-Будської РВК Станіслав Гончаров та заступник директора з виховної роботи Інна Ген.
Ведучи розповіли історію виникнення козацтва на Україні. Потім діти поділилися на дві команди, обрали собі отаманів, та назви команд.
між «Запорожцями» та «Січовиками» відбулися цікаві пригоди: вони ходили за сіллю Чумацьким Шляхом, варили куліш, провели перегони на конях, вчилися маскуватися для відрядження у розвідку, згадували прислів’я про козаків та малювали їх.
Переможцям та учасникам змагань були вручені грамоти та подяка школі за тісну співпрацю. Захід було завершено на позитивній ноті з патріотичним натхненням. Наші команди показали, що вони-гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки.

Comments are closed.