Екологічне виховання

2021-2022 навчальний рік
Онлайн-зустріч “Знайди ведмедя у собі”
Стратегічним завданням освіти є формування покоління з новим світоглядом, високим рівнем екологічних знань. Екологічна культура має стати необхідною складовою виховання і мірилом практичних дій кожної людини у сфері природокористування, певною запорукою порятунку довкілля. Саме з цією метою проводиться робота спільно з Деснянсько-Старогутський Національний Природний Парк . З вихованцями гуртка ” Юний лісовод” (керівник Соломатко І. М.)12 квітня 2022 року було проведено онлайн -зустріч за темою” Знайди ведмедя у собі “. Діти дізнались багато цікавих фактів про життя цих тварин. Також учні отримали корисні поради щодо безпечної поведінки у лісі. Всі залишилися задоволені та висловили свої побажання щодо теми наступної зустрічі.
Всеукраїнський екологічна акція з охорони
квітів-первоцвітів “Первоцвіт”
Всеукраїнська екологічна акція з охорони квітів-первоцвітів «Первоцвіт»🌱
Лютий-березень – Всеукраїнська екологічна акція з охорони квітів-первоцвітів «Первоцвіт»
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. Мета акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин, спрямувати зусилля громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів. Адже більшість рідкісних декоративних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі первоцвітів, які збираються головним чином для продажу.
Учні нашої школи теж взяли активну участь в цій акції.На уроках малювання малювали плакати та малюнки з зверненням до людей не знищувати 🌷первоцвіти.🌺(Вчитель Самодєлко О.Р.)
Підведення підсумків конкурсу
по збереженню первоцвітів “Первоцвіт”
Підведені підсумки та визначені переможці Всеукраїнського екологічного конкурсу по збереженню первоцвітів “Первоцвіт”🌺.
І ось наші переможці!
💯 Найкращі малюнки були визнані у Московко Софії (9 кл.), Руденко Микити (9 кл.),Майорова Данили, ,Селезньової Софії ,Шилко Богдана (7 кл).👍 Також були відмічені малюнки Приходько Ганни та Плаксій Олени (6 кл.),Литвинова Богдана,Дубінчиної Євгенії,П’ятниці Матвій ( 7 кл.)👍Всі учасники конкурсу отримали невеличкі подаруночки🎁 від організаторів конкурсу з Деснянсько-Старогутського національного парку.🌲🦉🌳Дякуємо за співпрацю.🌷 ( Відповідальна у закладі Самодєлко О.Р.)
Санітарне коронування
05 квітня 2022року в закладі розпочалась санітарна обрізка дерев та кущів, щоб формувалась правильна крона, за допомогою працівників Деснянсько-Старогутський Національний Природний Парк . Санітарне коронування дерева дозволяє оздоровити крону та подовжити життя насаджень🌳🌳🌳
Міжнародний день без паперу
Міжнародний день без паперу📃 (World Paper Free Day) відзначається в кінці жовтня по всьому світу.
🔰Ця акція – відмінний привід привернути увагу❗ людей до зменшення нераціональних витрат паперу, а також використання сучасних технологій, що допомагають зберігати нашу природу та її ресурси. Кожен з нас може внести посильний внесок у захист нашої екології: економія чи переробка паперу дозволить врятувати тисячі дерев🌲🌳, які генерують кисень для дихання людей та інших живих істот, зберегти наше навколишнє середовище.♻️ Взагалі, сортування сміття 🚮 залишається актуальним питанням для нашої країни🇺🇦. Саме про це йшлося на еколого-просвітницькому занятті з нашими школярами.👫
Мій дивовижний край
У сучасній українській освіті відбувається потужний процес пошуку і реалізації нових підходів до навчально-виховного процесу. Економічні, соціальні зміни та інформатизація суспільства ставлять перед географічною освітою завдання, пов’язані з розвитком творчого мислення, продуктивної свідомої діяльності школярів як умови самореалізації в житті. А для цього мало отримати певну суму знань, учневі потрібно осягнути складну науку самостійного навчання, пошуку інформації, уміння застосовувати свої творчі здібності.
Вирішення проблеми розвитку в учнів самостійності, творчого відношення до справи, звички до навчання впродовж всього життя я вважаю доцільним покласти на метод проектів, тобто залучення учбових проектів в учбовий процес. Протягом 3-х тижнів учні 8-А класу на уроках географії ( вчитель Самодєлко О.Р.) знайомилися з історією існування Сумської області та свого населеного пункту, природними умовами та ресурсами, населенням та економічним розвитком рідного краю. Учні отримали завдання, зміст котрого полягає в самостійному освоєнні школярами учбового географічного матеріалу і створенні конкретного продукту, що дозволяє учням пережити ситуацію успіху, самореалізації. І сьогодні на підсумковому уроці відбулася презентація проектів: “Моє прикордонне містечко”🇺🇦🏡 , “Мій дивовижний природний край – Сумщина”🌄, “Збережемо природу Сумщини” 🌳🦢🏕️🌲
26 травня представник Деснянсько-Старогутський Національний Природний Парк Камишан І.С. провела науково-пізнавальний захід, присвячений Міжнародному дню біорізноманіття з учнями 5-Б класу
Всесвітній День Землі
22 квітня -Всесвітній День Землі🌐, свято Води💦, Землі й Повітря💨, єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища. В цей день та напередодні у закладі вчителі та вихователі ГПД провели ряд заходів: конкурс малюнків “Збережемо планету”🌍, екологічну вікторину ” Ми -друзі природи”, робили власноруч аплікації, переглядали казки та фільми про збереження природи. Діти зрозуміли, що берегти природу – обов’язок кожного!!!
Учні 3-В класу (вчитель Гаркавенко А.Г.) посадили молоде деревце🌳біля школи. А учні 2-Б класу (вчитель Балицька Н.В., вихователь Тимащук І.О., асистент учителя Лічутіна О.М.) прикрасили шкільну клумбу квітами- пролісками та тюльпанами 🌷. Це так потрібно нинішнім, а ще більше майбутнім поколінням.
Навіть найменша причетність кожного із нас до посадженого, виплеканого дерева або квітки є і буде вагомою підтримкою життя на Планеті і сьогодні і в майбутньому.
Ми любимо свою блакитно-зелену планету, милуємось різнобарвними фарбами природи. Але іноді, відпочивають на природі, люди залишають сміття.😢🌏
Учні 3-А та 3-Б класів (вчителі Логвинова Л.Ю., Боглаева Д.В., асистент учителя Морозова Н.В.) ходили на Ластовецьку річку. На берегах маленької річки багато сміття, яке учні позбирали і віднесли у смітник🌳🌲🌱
Учні 3-В класу (вчитель Гаркавенко А.Г.) навели порядок та чистоту на території школи🏫.
Маленька праця дітей – робить чистіше наше місто. Бо з маленької праці великі діла починаються.🌷🌸🌹
На дистанційному уроці географії у 8-А класі ( вчитель Самодєлко О.Р.) була проведена онлайн – вікторина “Земля – наш спільний дім”, присвячена Дню Землі. Учні з інтересом відповідали на такі запитання як: – Коли розпочалося вивчення історії Землі? – Хто і коли організував і провів першу акцію до Дня Землі?
-Як виглядає символ Дня Землі? – Який прапор Землі?
– Що лунає в день Землі?
Та багато інших запитань, відповідаючи на які, учні перевірили свої знання з природничих дисциплін, дізналися багато нового і цікавого про нашу планету Земля.

Акція “Нагодуй птахів узимку”

Усе життя птахів  узимку цілковито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні. А щоб птахам було легше перезимувати, учні 4-Б класу Середино-Будської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 долучилися до загальнодержавної акції «Нагодуй птахів узимку». Разом зі своїми батьками Щербак Макар змайстрував годівничку, яка тепер знаходиться в шкільному саду. Усі учні класу виготовили паперові годівнички. Юні школярі підгодовують їх то крихітками хліба, то пшеницею. Це найменше, що ми можемо зробити.

Не рубай ялинку!

В Україні протягом багатьох років у грудні проводиться Всеукраїнська акція «Не рубай ялинку!», спрямована на збереження навколишнього природного середовища – хвойних лісів.

21 грудня в Середино-Будській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулася виставка композицій «Не рубай ялинку». Учні активно долучилися до Всеукраїнської акції «Збережи ялинку», яку проводить НПП «Деснянсько-Старогутський». Школярі виготовляли ялинки своїми руками з різноманітного матеріалу. Кожен із учасників акції проявив здібності та фантазію.

 

Штучні ялинки сприяють збереженню життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти, адже збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі.

І ось такі красуні завітали до нас у гості…

За результатами конкурсу у віковій категорії 6-10 років:

І місце – колективна робота учнів 3-Б класу;

ІІ місце – учень 3-Б класу Маслов Артур;

ІІІ місце – учениця 2-А класу Ковальова Поліна.

Вікова категорія 11-14 років:

І місце – учениця 6-А класу Семенкова Стефанія;

ІІ місце – учень 5-Б класу Захарченко Андрій;

ІІІ місце -учeниця 8-А класу Московко Софія.

Грошову винагороду отримали учень 2-А класу Грешило Микита та учень 5-Б класу Ремесник Іван. Усі учасники були нагороджені заохочувальними подарунками.

 

 

День яблука

           У календарі 21 жовтня відзначається як Всесвітній день яблук. Стиглі, соковиті, великі, маленькі, смачні, червонобокі яблука стали сьогодні героями дня. Сучасне покоління школярів потребує нових знань, вмінь та компетенцій. Саме тому виникає потреба в нових цікавих методах навчання. Протягом дня в усіх класах проходили уроки-дослідження, еко-уроки, пов’язані з яблуками. На уроках здобувачі освіти згадували фразеологізми та складали речення, читали вірші, легенди, казки. Знайомилися з цікавими фактами, що розповідають про “батьківщину” яблуні – Казахстан, а також про наукові дослідження та винаходи, що пов’язані з використанням яблук. Учні переглядали відео “Яблуня-колонія” м.Кролевець.
         На перервах діти з задоволенням виконували цікаві ігрові завдання, пов’язані з темою дня. Такі форми занять розвивають пізнавальну активність, критичне мислення, креативність, допомагають сформувати екологічну та загальнокультурну компетентності.
          Велика подяка батькам за активну участь у приготуванні страв та композицій з яблуками!!!
За чисте довкілля
У нашому місті стартувала всеукраїнська акція з благоустрою “За чисте довкілля”. До доброчинного заходу долучилися учні та педагоги нашої школи. Дуже хочеться привернути увагу всіх мешканців міста до екологічних проблем, формування екологічної свідомості та культури населення.

Comments are closed.