Виховна робота

2021-2022 навчальний рік
Великдень
Щиро вітаємо всіх з Великоднем!
Нехай ваша душа буде багата на добро, чиста, як Великодній рушник і весела, як українські писанки. Воскресні дзвони принесуть у вашу оселю радість, віру, надію і любов.
Нехай Боже благословення буде запорукою миру на нашій землі, духовного відродження нашої держави, здійснення найзаповітніших сподівань!
Кожного року на передодні 🕊️ Світлого Воскресіння🕊️ учні 5-7 класів на уроках образотворчого мистецтва ( вчитель Самодєлко О.Р.) малюють 🌺святкові малюнки 🌺 Це час для роздумів і підготовки до світлого свята Воскресіння Ісуса Христа. Щиро вітаємо усіх з Великоднем! 🕊️ Терпіння, спокою і мудрості!🌺 Миру і злагоди у наших домівках, у нашій державі!🇺🇦
🕊️ ХРИСТОС ВОСКРЕС!🕊️
Діти України за мир
Учні Опорного Середино-Будського ЗЗСО #2 долучаються до флешмобу на підтримку нашої країни та ЗСУ “Діти України за мир”
Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася шкільна родина Опорного Середино-Будського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2. Сьогодні у стінах навчального закладу проводяться різноманітні заходи, у яких активну участь беруть учні та вчителі української мови та літератури, класні керівники:
– конкурс віршів-декламаторів «Рідна мова чиста, як роса»
– розгадування кросвордів на мовознавчу тему,
– гра «Мовознавче кафе «Словечко»».
– виставка книг у бібліотеці «Слово до слова – зложиться мова»,
– виховні години «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».
Упродовж дня лунали пісні про українську мову.
Оберігати, плекати та звеличувати українську мову закликають вихованці нашого навчального закладу.
День святого Валентина
Перший день після дистанційного навчання був досить яскравим, повітря заполонили відчуття щастя і романтики. ♥️💖💝 Працювала святкова пошта, адже “Скринька кохання” була переповнена валентинками😍
День Соборності України
22 січня – День Соборності України, який відзначають у річницю Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної республіки. З метою консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян почуття патріотизму та гордості за героїчне минуле і сьогодення під гаслом ” Ми – це Україна” 🇺🇦 в закладі проведено тематично-інформаційні та навчально-виховні заходи:
🇺🇦 Онлайн -відео “Вивчаємо Україну” (2 кл.)
🇺🇦 Усний журнал “Живи і міцній, Українська державо!”(6 кл.)
🇺🇦 Історична година “22 січня -День Соборності України”(7 кл.)
🇺🇦 Перегляд відео (8 кл.)
🇺🇦 Вікторина “Моя Соборна Україна” (9 кл.)
🇺🇦 Учнівська конференція “Соборна Україна: від ідеї до життя”(10 кл.)
🇺🇦 Диспут “Соборність України -єдність України “. Історична правда українського державотворення. (11 кл.)
🇺🇦 Онлайн -вікторина “Україна -Соборна держава.
Розвиток дисидентського руху 60-80-х років.
Український самвидав
В рамках проведення уроків із використанням ІКТ 21 грудня в 11-а класі пройшла практична робота з історії на тему “Розвиток дисидентського руху 60-80-х років. Український самвидав: теми, ідеї, автори” (вчитель Жукова Т.М.).
Тиждень предметів художньо-естетичного циклу,
трудового навчання та Захист України
З 13 по 17 грудня у закладі насичено пройшов тиждень предметів художньо-естетичного циклу, трудового навчання та Захисту України.
Протягом тижня проведено:
👉 Виставку творчих робіт.
👉 Розгадування ребусів, кросвордів, загадок та анаграм.
👉 Випуск тематичних газет.
👉 Флешмоб “Давайте станемо метеликами”.
👉 “Дивовижний світ малювання”.
👉 Конкурс прислів’їв та приказок про працю.
👉 “Подорож до Країни Нотляндії”.
👉 “Диво-дивне рук творіння”.
👉 Виготовлення лепбуків “Перша медична допомога”.
👉 “Скринька радості” . Напиши побажання.
Для нас творчість – це спосіб життя, невимушений прояв особистості, природна реакція на нестандартні ситуації.
Флешмоб “Давайте станемо метеликами”
Тиждень предметів художньо-естетичного циклу. Учні 9-А класу розпочали флешмоб “Давайте станемо метеликами”.
День хустки
Хустка – наш оберіг
Нещодавно в Україні з’явилося ще одне свято — День української хустки, яке відзначають 7 грудня.
Здавна зберігає наш народ пам’ять про хустину як про давній символ. Хустка — перша ознака одягу жінки — була широко розповсюджена по всій Україні. А способи її пов’язання були різними.
На ній і гроно, і пелюстка,
І небо райдуги на ній…
Мов берегиня вроди, хустка
Здавен у нашій стороні.
Сьогодні хустка — доволі популярний предмет у гардеробі сучасної жінки, але вже скоріше як яскравий і модний аксесуар.
Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід’ємна частина української культурної спадщини.
Акція “Передай червону стрічку”
01 грудня у світі відзначають день боротьби зі СНІДом. Червона стрічка, одягнена у цей день, є символом співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. І наш заклад освіти не є виключенням. Педагог-організатор Боглаєва Д.В. спільно із членами учнівського самоврядування, а також соціальним педагогом Плаксій М.М. організували та провели акцію “Передай червону стрічку” в знак солідарності і підтримки людей зі СНІДом в усьому світі.
З учнями 8-Б класу провели захід у міській бібліотеці (кл.керівник Метлицька Г.В.)
Про жертви Голодомору
Не згасає свіча пам’яті про жертв Голодомору🕯️ 1932-1933 років в Україні. Ті роки живуть не тільки в спогадах очевидців, яких залишилося вже дуже мало, а й у нашій свідомості, ментальності та генетичній пам’яті. Бо ми – нащадки тих, хто не має право на забудькуватість. Ці болючі сторінки життя – невід’ємна частина нашого сьогодення та майбутнього.
Голодомор 1932-1933 років – біль душі й пам’ять серця. Він став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи. Голодомор – злочин, геноцид проти українського народу. Тоталітарна система створила для українців умови, спрямовані на фізичне знищення.
Усвідомлювати й вивчати трагедію Голодомору 1932-1933 років буде кожне нове покоління українців, знаходячи для себе в минулому відповіді на непрості питання свого буття.
У розповідях очевидців тих подій звучить для нас пересторога бути пильними, бачити за жахливими спогадами про Великий Голод і його причини, і його наслідки. Знати треба всім, щоб ніколи не допустити повторення голодомору 1932-1933 років.

Тиждень толерантності

З 15.11. по 19.11. у нашому закладі освіти пройшов Тиждень толерантності. Соціальний педагог Плаксій М.М. провела заняття “Толерантність у нашому житті”, “Толерантність єднає світ”, заняття на ефективну групову взаємодію, перегляд і обговорення мультфільмів “Дівчинка і зайці”, “Розфарбуй свій світ”. Під час ГПД учні 2 класів із вихователем Жуковою М.А. розбирали поняття людяність, небайдужість, чуйність. Приємно відмітити, що наші учні знають про День толерантності, а також, що означає бути толерантною людиною.

Ми хочемо бути активними, щасливими, успішними, і щоб нам ніщо не заважало. Саме тому варто ще змалку привчати дітей до того, що люди можуть відрізнятися один від одного: кольором шкіри, зростом, місцем проживання, засобами пересування, але усі вони варті поваги, розуміння з боку інших людей. Практичний психолог Рагуліна Тетяна Михайлівна провела з дітьми такі заняття, за допомогою перегляду мультфільму “Халабудка”, притч ” До тебе повертається все, що ти говориш і робиш”, “Що таке толерантність або притча про цвяхи”, вправи ” Ланцюжок міцної дружби”, прислів’їв та приказок, читання та обговорення оповідань, аналізу ситуацій, ігор та вправ “Як ти вчиниш, коли… “, ” Чарівні слова”, “Доречно чи недоречно? “, ” Скульптор і глина”, “Подаруй посмішку” та ще безліч інших вправ діти пригадали поняття “Толерантность” її ознаки та прояви у соціальній взаємодії. Усі ми різні, але усі ми рівні!

Тиждень безпеки дорожнього руху

Із метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги учнів до правил поведінки на дорогах 19 листопада 2021 року в закладі проведено Національний урок із безпеки дорожнього руху «»Безпечна дорога додому». Упродовж заходів учні мали  можливість продемонструвати свої знання з розпізнавання дорожніх знаків та їх призначення, розглянути різні ситуації, що трапляються на дорозі, та зробити висновки про важливість дотримання правил  дорожнього руху всіма його учасниками.

День української писемності та мови

9 листопада ми відзначаємо день української  писемності та мови. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність.

Неймовірно красива, солов’їна, милозвучна – це наша українська мова. Вона настільки мелодійна, що її хочеться слухати постійно. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. 

Шануйте й любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! 

Учні Опорного Середино-Будського ЗЗСО  №2 читали вірші про рідну мову,  а учні 9 та 11-х класів, педагоги  писали Всеукраїнський диктант національної єдності.

https://www.facebook.com/hashtag/%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96?__gid__=2435100616770546

https://www.facebook.com/groups/2435100616770546/permalink/3147649325515668/

Профорієнтаційна робота
Сьогодні, 21 жовтня, начальник Шосткинського районного сектору №3 ДУ «Центр пробації» в Сумській області, майор внутрішньої служби Міцура Катерина Володимирівна провела профорієнтаційну бесіду з учнями 7-Б та 9-Б класів щодо правил поведінки під час осінніх канікул, звернула увагу дітей на кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх за скоєні правопорушення, повторила з дітьми правила дорожнього руху та розповіла про вікові обмеження в керуванні неповнолітніми транспортними засобами.
Пожежна безпека у закладі освіти
Щорічно у світі внаслідок пожеж🔥 гине та страждає багато людей. Якщо сталася пожежа – рахунок часу йде на секунди.
Пожежна безпека у закладі освіти – це надзвичайно важлива справа, яка вимагає до себе великої уваги, адже від цього може залежати життя. Саме тому 19-20 жовтня у нашому закладі проведено ряд заходів. Для вчителів школи інженер з охорони праці Жуков В.М. провів інструктаж «Алгоритм дій під час пожежі в громадському приміщенні (освітній заклад)».
З учасниками освітнього процесу проведено перевірку дотримання вимог пожежної безпеки та практичне тренування з евакуації учнів і працівників закладу у випадку виникнення пожежі. Під час навчання відпрацьовувалися дії щодо евакуації з навчальних кабінетів після виникнення пожежі🔥👩‍🚒🧯🚒.
Після сигналу оповіщення згідно з планом евакуації вчителі організували вихід учнів на територію школи.
Основною метою заходу стало вдосконалення підготовки колективу навчального закладу до дій за умов виникнення пожежі.
Все відбулося за планом, необхідні нормативи з пожежної безпеки були витримані.
Хто зверху
Напередодні Дня українського козацтва та захисника України дівчата 8-А класу  12 жовтня 2021 року ( класний керівник Мандрико О.О.) влаштували хлопцям випробування. Взявши за основу шаблон відомої телегри « Хто зверху», вони організували змагання на грамотність, знання історії та культури рідної країни, фізичну витривалість і музичну ерудицію. Найбільше сподобалися конкурси «Знай наших», «Планка», « Музичний крокодил», «Кнопка» та інші. Хлопці давали правильні відповіді навіть стоячи в планці.
Всеукраїнська благодійна акція
“Монетки дітям”
Із 1 по 30 вересня 2021 року за ініціативи Національного банку України та підтримки Міністерства освіти та науки України «Таблеточки» наш заклад брав участь у Всеукраїнській благодійній акції «Монетки дітям» на підтримку онкохворих дітей. Мета – зібрати монети номіналом у 25 копійок та перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком.
Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу рік тому. Ними неможливо розрахуватись, їх можна лише обміняти в банку. Багатьом з нас незручно йти в банк, щоб здати жменю монет, сума яких – кілька гривень. Тому ці копійки й досі лежали у скарбничках без діла. Але кожна така забута копійка – це крок до одужання для онкохворих дітей. Кожен благодійний внесок важливий, адже разом із сотнями інших він перетворюється на потужну допомогу для дітей, які борються з раком.
Учні нашого закладу зібрали 441 гривню🪙
“День рятувальника із працівниками поліції”
23 вересня 2021 року працівники 11 ДПРЧ 2 ГУДСШС України в Сумській області провели у закладі профорієнтаційну роботу «День рятувальника із працівниками поліції».👩‍🚒👮‍♂️
На шкільне подвір’я заїхав справжній пожежний автомобіль.🚒
Про власну безпеку потрібно дбати змалечку, тому рятувальники спочатку завітали до учнів 2-х класів. Малечі пояснили, наскільки небезпечними можуть бути сірники 🔥, вибухонебезпечні предмети та пошкоджені розетки. Другокласникам було цікаво одягнути на себе бронежилети, посидіти в поліцейській машині🚔. Тримаючи в руках пожежний рукав, учні відчували себе справжніми рятувальниками.
Учні 10-х класів переглянули фільм про вибухонебезпечні предмети та причини виникнення пожеж.
Рятувальники розповіли про повне укомплектування пожежної машини та пристрої, за допомогою яких гасять пожежі. Учні мали змогу самостійно користуватися вогнегасником 🧯Одного зі старшокласників одягли у форму рятувальника👩‍🚒, зацікавивши у виборі професії.
Сподіваємося, що серед майбутніх випускників знайдуться ті, хто пов’яже своє життя з цією небезпечною, але такою цікавою професією.
Міжнародний день миру!
21 вересня 2021 року людство відзначає Міжнародний день миру! 🤝Вітаємо всіх зі святом 🪅.
Ми живемо в незалежній Україні 🇺🇦. Пишаємося, що маємо свою державу, мову, землю, традиції та символи.
Учні закладу взяли участь у конкурсі малюнків «Голуб миру», акціях «Ми за мир в усьому світі», «Лист солдату», класні керівники та вихователі ГПД провели виховні години, бесіди. Вихованці висловлювали свої думки, що таке мир, писали на паперових голубах про свої мрії на майбутнє.
Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському.🕊️
Свято Першого дзвоника 2021
Промайнуло веселе літо🌞, і настала осінь — пора навчання📖. Перше вересня завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день, особливо у такий непростий час. Він незабутній своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками😃, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником🔔. Після довгої перерви учні із великим задоволенням відправилися на перший урок.
Свято Останнього дзвоника 2020
Свято Останнього дзвоника 🔔– радісне й зворушливе. Непомітно сплинув час, добіг кінця черговий навчальний рік📅. Попереду – велика життєва дорога. Цей день і світлий, і тривожний, сповнений хвилювань. У когось ЗНО вже позаду, а декому ще треба подолати себе й показати максимум знань під час тестування.
Стрункі, вродливі, вишукані, усміхнені й схвильовані випускники не йшли, а начебто пливли біля рідних порогів.
Їх радо вітали гості: в.о начальника Управління освіти , культури, молоді, спорту та туризму Т.В. Калістратова та директор ДЮСШ С.О. Артеменко. Із щирими словами виступили директор ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 В.М. Махоня , перша вчителька Л.Ю. Логвинова та класні керівники Н.К. Савіна Н.К., М.І. Лазуткіна. Зворушливе побажання прозвучало від найрідніших – матусь.
Навчальний рік до фінішу добіг.
От і усе, скінчилися уроки.
І перед вами – тисячі доріг,
Де самостійно здійсните ви кроки.
І вибирайте ту, лише одну,
Що поведе вперед по вашій долі.
Тож вибирайте сонячну, ясну,
Дорогу світлу у квітковім полі.
Тиждень безпеки дорожнього руху
У рамках 6-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, проголошеного Резолюцією Асамблеї ООН, з 17 по 21 травня із учнями навчального закладу проведено урок «Будь помітним на дорозі» 🚸🚦🚔🚧(1-11 класи)
Із учнями початкової ланки відбулася зустріч із старшим сержантом Кутком Володимиром Миколайовичем та Лінок Наталією Олександрівною, капралом поліції поліцейського сектору реагування патрульної поліції відділу поліції №1 в м. Середина-Буда Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області. Діти ознайомилися із видами дорожніх знаків, активно відповідали на запитання капрала поліції, згадували основні правила дорожнього руху.
* Із учнями навчального закладу проведено урок «Будь помітним на дорозі» (1-11 класи).
* Година безпеки “Абетка пішохода” ( 1-А кл. Васькіна В.М., Жукова М.А.).
* Бесіда “Моя сім’я за безпеку дорожнього руху” ( Рагуліна Т.С.).
* Бесіда “Твій друг – дорожній рух” “Для маленької дитинки дорожня вікторинка” (з використанням LEGO), гра “Пішохідний перехід” (2-А кл. Ананьєва Н.С.)
* Виготовлення лепбуку. Завдання для знавців всіх правил безпеки на дорозі. Кубик Блума. Виго опалення буклету. (2-Б кл.Балицька Н.В.)
* ” Безпека на дорозі -безпека життя” (3-А кл. Малярова І.А.).
*Конкурс малюнків по темі”Дорожній рух” (4-Б кл.Короткова О.О.)
* Позакласний захід «Правила дорожнього руху знай – життя і здоров’я зберігай» (6-А кл. Покотіло А.Ю.; 7-А кл. Мандрико О.О.)
*Вікторина та перегляд презентації «Правила дорожнього руху» (8-А кл. Новик Л.А.)

Українська вишиванка – справжній оберіг

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День Вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиванку і в такому вигляді відправитися у звичних справах.

Вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

  День Вишиванки – відносно нове народне свято, покликане  сприянню єдності й культурного відродження  всього багатонаціонального українського народу.

Цьогоріч День вишиванки в Україні припадає на 20 травня. У нашому закладі свято мало певне тематичне спрямування, було насиченим низкою цікавих заходів. Діти довідалися про 10 цікавих фактів про вишиванки, складали сенкан, підготували брошури, присвячені цій дивовижній речі, виготовляли власні вишиванки, малювали та розфарбовували візерунки.

Учитель історії Жукова Т. М. та класні керівники 7-А класу Мандрико О.О., 10- А класу Стецюк Н.І. провели історично- поетичні заходи «Таємниця коду вишиванки» , “І на тім рушничкові.. ” Учні розширили свої знання про традиції українського народу та декламували вірші, присвячені вишиванці.

 

День Європи 

Щиро вітаємо всіх  із Днем Європи в Україні!

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що rрунтується на спільних цінностях, інтересах. Це свято, яке в черговий раз нагадує, що Україна починається в серці кожного українця.

Бажаємо всього найкращого: міцного здоров’я, благополуччя, радості, натхнення, щастя, успіхів у всіх Ваших справах та здійснення мрій.

Учні 3-А класу (вчитель Логвинова Л.Ю., асистент учителя Морозова Н.В.) долучилися до святкування Дня Європи, який щороку у третю суботу травня відзначає Україна. Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

 

День матері

Травень – місяць квітів і свят. Одним із найдушевніших і найтепліших є День матері.

Мама – це та стіна, той фундамент, підтримка, які дають змогу встояти, втриматись. Ніхто так не порадіє і не поплаче з нами, як мама. Вона – сонце й небо. Адже саме мати дає життя і веде по життю.

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні – цей день відзначається в другу неділю травня.

Напередодні Дня Матері у ГПД 1-х класів (вихователі Жукова М.А., Рагуліна Т.С.)та 2-А класу (вихователь Соломатко І.М.) пройшли виховні години, де діти розказували вірші про маму, співали пісні. А потім власноруч зробили вітальні листівки для мам із побажаннями: ” Любі мами, ми бажаєм, щоб як квіти ви цвіли, щоб завжди здорові, гарні і щасливі ви були!”

Безумовно, День матері – це одне з найзворушливих свят, тому що кожен з нас із дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Учні 2-А та 2-Б класу (вчителі Ананьєва Н.С., Балицька Н.В.) знайомились із історією виникнення свята, розповідали віршики про матусю, підбирали компліменти для своїх улюблених матусь, малювали портрети. На ГПД (вихователь Тимащук І.О.) виготовили подаруночки-різнокольорові віяла.

Учні 3-В класу (учитель Гаркавенко А.Г.) від усієї душі вітають дорогих мам зі святом.

Свої побажання діти створили за своїм власним задумом і самостійно записали відеопривітання.

https://www.facebook.com/groups/2435100616770546/permalink/3005022366445032/

Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Учні 3-А класу (вчитель Логвинова Л.Ю., асистент учителя Морозова Н.В., вихователь Малярова І А.) підготували своє привітання найріднішим.

Вітаємо всіх матерів із їхнім Днем. Нехай ваші діти цінують вас, люблять вас, дають своїм дітям те тепло, яке повсякчас отримують від вас.

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

У рамках проведення  Всесвітнього  дня охорони праці проведено ряд заходів щодо вирішення проблемних питань безпеки праці, здійснення профілактичних заходів із запобігання і зменшення травматизму, підвищення культури охорони праці.

Велике значення надається заходам щодо  попередження травматизму серед учасників навчально-виховного  процесу.

Із учнями 2-А класу була проведена виховна година «Безпечна праця батьків – щасливе майбутнє дітей».

На уроці української мови учні 3-А класу ( класний керівник Логвинова Л.Ю, асистент учителя Морозова Н. В. ) дізналися про історію виникнення цього свята, склали пам’ятку роботи з гострими предметами та, використовуючи цеглинки LEGO, відгадували загадки про професії.

Учні 5- Б класу (кл.керівник Кириєнко А.Г.) прослухали виховну годину онлайн ” Охорона праці в домашньому господарстві”.

28 квітня з учнями 6-Б класу була проведена виховна година онлайн, присвячена Всесвітньому дню охорони праці. Під час спілкування було розглянуто поняття «охорона праці». Учні дізналися про ідею та мету проголошення Всесвітнього дня охорони праці Міжнародною організацією праці. Вони ознайомилися з тим, як законодавство України регулює процес із охорони праці. Учні ділилися думками з однокласниками, мали змогу перевірити свої знання, відповідаючи на запитання класного керівника.

Учасники заходу зробили висновок про те, що культура охорони праці формується з ще дитинства. Проведення таких заходів навчає дітей та дорослих відповідально ставитися до збереження власного життя та здоров’я, а також людей, які знаходяться поруч.

Чорнобиль не має минулого часу…

Чорнобиль… Це слово стало символом горя та страждання, покинутих домівок… Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку ЧАЕС, яка нанесла шкоду довкіллю та здоров’ю людей.

26 квітня – День Чорнобильської трагедії.

Учні 2-Б класу зробили екскурсію у минуле (вчитель Балицька Н.В.)

Учні 3-А класі ( вчитель Логвинова Л.Ю, асистент учителя Морозова Н. В ) переглянули відео ” Уроки пам’яті Чорнобиля” , “Казкову розповідь про ЧАЕС”.  А маленька частинка Іон розповів про радіацію.

Учні 3 – Б класу (вчитель Боглаєва Д.В.) поклали квіти біля пам’ятника чорнобильцям, ушанували пам’ять про загиблих.

Із учнями 4-А класу вчитель Ткаченко В.І., асистент учителя Наумова Н.Ф. провели виховну годину “Чорнобильські дзвони”.

Низький уклін усім, хто боровся зі страшною бідою.

Ушанування пам’яті Т.Г. Шевченка

Для багатьох поколінь українців  –  і не тільки українців – Шевченко означає так багато…   Шевченко – явище велике і вічне. Волею історії він ототожнений і Україною і разом із буттям рідної держави продовжується у ній, вбираючи в себе новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи.

І знову в цю весняну пору починає Україна день новий із Шевченковим іменем.

Щороку  9-10 березня  в навчальному закладі проходять заходи, присвячені пам’яті Т. Г. Шевченка: конкурс  читців поезій Шевченка, літературні вікторини за вивченими творами,  квест «Шлях до Тараса», групова дослідницька робота «Дитячі роки Шевченка».

Уже змалечку в Тараса проявилися зерна таланту, які потім зійшли буйною парослю.  Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу й усерозквітаючу радість, я ку в мільйонах людських сердець знову збуджуватимуть  його твори.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе й вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.

Хай же і сьогодні, й у наступні роки обпікає промерзлі наші душі вогнем словесним Шевченко, хай воскресає він, Пророк народу нашого, повсякчас у наших благородних помислах і державних справах!

Міжнародний жіночий день 8 Березня

Із землі ще не зійшов сніг🌨️, а в душу проситься весна.🌱Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день 8 Березня. 💐Це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є в нашому житті. Сьогодні найщиріші вітання приймали дівчата та педагоги закладу.
Нехай ця весна принесе Вам радість життя, відчуття оновлення, гарний настрій та багато приємних сюрпризів!💐🎁✨
Березень. У дні весняного пробудження й оновлення вшановують жінку! Неможливо навіть уявити собі життя без тебе: чарівна, лагідна, щира на любов, берегине родинного вогнища, мудра наставниця, просвітниця душевного спокою, доброти та злагоди.
Усі ці жіночі якості постаралися втілити в свої роботи учні, які відвідують гурток “Барви Полісся.” (Керівник Самодєлко О.Р.)🖌️✏️🎨

150-річчя від Дня народження Лесі Українки

Творчість Лесі Українки настільки багатогранна й плідна, що іноді навіть не віриться, що здійснитися  вона могла пером жінки, яка прожила лише 42 роки. У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя.

У навчальному закладі до 150-ї річниці від Дня народження Лесі Українки пройшли  літературні вікторини, діти переглядали презентації, відеофільми , пройшов конкурс на кращого декламатора «На шлях я вийшла ранньою весною», читали вірші , які написала Леся Українка, створили лепбук «Наша Леся».

                       

 

Мова – найдорожчий скарб!

21 лютого  2021 року весь світ відзначає свято своєї рідної мови.  Це свято унікальне. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об’єднала спільна історична доля в єдиний моноліт – народ. Це свято є заповітним скарбом для кожного народу.

Міжнародний день рідної мови проголосила Генеральна конференція ЮНЕСКО в листопаді 1999 року.

У 6-А класі (учитель Ген І. В.)  пройшов виховний захід до  Міжнародного дня рідної мови «Мова єднає всіх». Діти читали вірші, гуморески, виконували пісні.

Учні закликали всіх наполегливо вивчати, безмежно любити її  й пишатися нею!  А також  вони переконані  в тому, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси й довершеності!

 

 

 

День миру!

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Тематичні заходи пройшли й у нашій школі. Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. До кожного паперового голуба прикріпили свої листи, у яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими. У групах продовженого дня учні разом із вихователями розмальовували плакати “Я за мир в Україні”. Класними керівниками протягом дня проведено години спілкування “Мир на землі -радість у родині”

Comments are closed.