









































































Тиждень толерантності
З 15.11. по 19.11. у нашому закладі освіти пройшов Тиждень толерантності. Соціальний педагог Плаксій М.М. провела заняття “Толерантність у нашому житті”, “Толерантність єднає світ”, заняття на ефективну групову взаємодію, перегляд і обговорення мультфільмів “Дівчинка і зайці”, “Розфарбуй свій світ”. Під час ГПД учні 2 класів із вихователем Жуковою М.А. розбирали поняття людяність, небайдужість, чуйність. Приємно відмітити, що наші учні знають про День толерантності, а також, що означає бути толерантною людиною.
Ми хочемо бути активними, щасливими, успішними, і щоб нам ніщо не заважало. Саме тому варто ще змалку привчати дітей до того, що люди можуть відрізнятися один від одного: кольором шкіри, зростом, місцем проживання, засобами пересування, але усі вони варті поваги, розуміння з боку інших людей. Практичний психолог Рагуліна Тетяна Михайлівна провела з дітьми такі заняття, за допомогою перегляду мультфільму “Халабудка”, притч ” До тебе повертається все, що ти говориш і робиш”, “Що таке толерантність або притча про цвяхи”, вправи ” Ланцюжок міцної дружби”, прислів’їв та приказок, читання та обговорення оповідань, аналізу ситуацій, ігор та вправ “Як ти вчиниш, коли… “, ” Чарівні слова”, “Доречно чи недоречно? “, ” Скульптор і глина”, “Подаруй посмішку” та ще безліч інших вправ діти пригадали поняття “Толерантность” її ознаки та прояви у соціальній взаємодії. Усі ми різні, але усі ми рівні!
Тиждень безпеки дорожнього руху
Із метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги учнів до правил поведінки на дорогах 19 листопада 2021 року в закладі проведено Національний урок із безпеки дорожнього руху «»Безпечна дорога додому». Упродовж заходів учні мали можливість продемонструвати свої знання з розпізнавання дорожніх знаків та їх призначення, розглянути різні ситуації, що трапляються на дорозі, та зробити висновки про важливість дотримання правил дорожнього руху всіма його учасниками.
День української писемності та мови
9 листопада ми відзначаємо день української писемності та мови. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність.
Неймовірно красива, солов’їна, милозвучна – це наша українська мова. Вона настільки мелодійна, що її хочеться слухати постійно. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
Шануйте й любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Учні Опорного Середино-Будського ЗЗСО №2 читали вірші про рідну мову, а учні 9 та 11-х класів, педагоги писали Всеукраїнський диктант національної єдності.
https://www.facebook.com/groups/2435100616770546/permalink/3147649325515668/






































































































Українська вишиванка – справжній оберіг
Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День Вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиванку і в такому вигляді відправитися у звичних справах.
Вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.
День Вишиванки – відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності й культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Цьогоріч День вишиванки в Україні припадає на 20 травня. У нашому закладі свято мало певне тематичне спрямування, було насиченим низкою цікавих заходів. Діти довідалися про 10 цікавих фактів про вишиванки, складали сенкан, підготували брошури, присвячені цій дивовижній речі, виготовляли власні вишиванки, малювали та розфарбовували візерунки.
Учитель історії Жукова Т. М. та класні керівники 7-А класу Мандрико О.О., 10- А класу Стецюк Н.І. провели історично- поетичні заходи «Таємниця коду вишиванки» , “І на тім рушничкові.. ” Учні розширили свої знання про традиції українського народу та декламували вірші, присвячені вишиванці.
День Європи
Щиро вітаємо всіх із Днем Європи в Україні!
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що rрунтується на спільних цінностях, інтересах. Це свято, яке в черговий раз нагадує, що Україна починається в серці кожного українця.
Бажаємо всього найкращого: міцного здоров’я, благополуччя, радості, натхнення, щастя, успіхів у всіх Ваших справах та здійснення мрій.
Учні 3-А класу (вчитель Логвинова Л.Ю., асистент учителя Морозова Н.В.) долучилися до святкування Дня Європи, який щороку у третю суботу травня відзначає Україна. Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
День матері
Травень – місяць квітів і свят. Одним із найдушевніших і найтепліших є День матері.
Мама – це та стіна, той фундамент, підтримка, які дають змогу встояти, втриматись. Ніхто так не порадіє і не поплаче з нами, як мама. Вона – сонце й небо. Адже саме мати дає життя і веде по життю.
У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні – цей день відзначається в другу неділю травня.
Напередодні Дня Матері у ГПД 1-х класів (вихователі Жукова М.А., Рагуліна Т.С.)та 2-А класу (вихователь Соломатко І.М.) пройшли виховні години, де діти розказували вірші про маму, співали пісні. А потім власноруч зробили вітальні листівки для мам із побажаннями: ” Любі мами, ми бажаєм, щоб як квіти ви цвіли, щоб завжди здорові, гарні і щасливі ви були!”
Безумовно, День матері – це одне з найзворушливих свят, тому що кожен з нас із дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Учні 2-А та 2-Б класу (вчителі Ананьєва Н.С., Балицька Н.В.) знайомились із історією виникнення свята, розповідали віршики про матусю, підбирали компліменти для своїх улюблених матусь, малювали портрети. На ГПД (вихователь Тимащук І.О.) виготовили подаруночки-різнокольорові віяла.
Учні 3-В класу (учитель Гаркавенко А.Г.) від усієї душі вітають дорогих мам зі святом.
Свої побажання діти створили за своїм власним задумом і самостійно записали відеопривітання.
https://www.facebook.com/groups/2435100616770546/permalink/3005022366445032/
Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Учні 3-А класу (вчитель Логвинова Л.Ю., асистент учителя Морозова Н.В., вихователь Малярова І А.) підготували своє привітання найріднішим.
Вітаємо всіх матерів із їхнім Днем. Нехай ваші діти цінують вас, люблять вас, дають своїм дітям те тепло, яке повсякчас отримують від вас.
28 квітня – Всесвітній день охорони праці
У рамках проведення Всесвітнього дня охорони праці проведено ряд заходів щодо вирішення проблемних питань безпеки праці, здійснення профілактичних заходів із запобігання і зменшення травматизму, підвищення культури охорони праці.
Велике значення надається заходам щодо попередження травматизму серед учасників навчально-виховного процесу.
Із учнями 2-А класу була проведена виховна година «Безпечна праця батьків – щасливе майбутнє дітей».
На уроці української мови учні 3-А класу ( класний керівник Логвинова Л.Ю, асистент учителя Морозова Н. В. ) дізналися про історію виникнення цього свята, склали пам’ятку роботи з гострими предметами та, використовуючи цеглинки LEGO, відгадували загадки про професії.
Учні 5- Б класу (кл.керівник Кириєнко А.Г.) прослухали виховну годину онлайн ” Охорона праці в домашньому господарстві”.
28 квітня з учнями 6-Б класу була проведена виховна година онлайн, присвячена Всесвітньому дню охорони праці. Під час спілкування було розглянуто поняття «охорона праці». Учні дізналися про ідею та мету проголошення Всесвітнього дня охорони праці Міжнародною організацією праці. Вони ознайомилися з тим, як законодавство України регулює процес із охорони праці. Учні ділилися думками з однокласниками, мали змогу перевірити свої знання, відповідаючи на запитання класного керівника.
Учасники заходу зробили висновок про те, що культура охорони праці формується з ще дитинства. Проведення таких заходів навчає дітей та дорослих відповідально ставитися до збереження власного життя та здоров’я, а також людей, які знаходяться поруч.
Чорнобиль не має минулого часу…
Чорнобиль… Це слово стало символом горя та страждання, покинутих домівок… Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку ЧАЕС, яка нанесла шкоду довкіллю та здоров’ю людей.
26 квітня – День Чорнобильської трагедії.
Учні 2-Б класу зробили екскурсію у минуле (вчитель Балицька Н.В.)
Учні 3-А класі ( вчитель Логвинова Л.Ю, асистент учителя Морозова Н. В ) переглянули відео ” Уроки пам’яті Чорнобиля” , “Казкову розповідь про ЧАЕС”. А маленька частинка Іон розповів про радіацію.
Учні 3 – Б класу (вчитель Боглаєва Д.В.) поклали квіти біля пам’ятника чорнобильцям, ушанували пам’ять про загиблих.
Із учнями 4-А класу вчитель Ткаченко В.І., асистент учителя Наумова Н.Ф. провели виховну годину “Чорнобильські дзвони”.
Низький уклін усім, хто боровся зі страшною бідою.
Ушанування пам’яті Т.Г. Шевченка
Для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато… Шевченко – явище велике і вічне. Волею історії він ототожнений і Україною і разом із буттям рідної держави продовжується у ній, вбираючи в себе новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи.
І знову в цю весняну пору починає Україна день новий із Шевченковим іменем.
Щороку 9-10 березня в навчальному закладі проходять заходи, присвячені пам’яті Т. Г. Шевченка: конкурс читців поезій Шевченка, літературні вікторини за вивченими творами, квест «Шлях до Тараса», групова дослідницька робота «Дитячі роки Шевченка».
Уже змалечку в Тараса проявилися зерна таланту, які потім зійшли буйною парослю. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу й усерозквітаючу радість, я ку в мільйонах людських сердець знову збуджуватимуть його твори.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе й вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.
Хай же і сьогодні, й у наступні роки обпікає промерзлі наші душі вогнем словесним Шевченко, хай воскресає він, Пророк народу нашого, повсякчас у наших благородних помислах і державних справах!
Міжнародний жіночий день 8 Березня






















150-річчя від Дня народження Лесі Українки
Творчість Лесі Українки настільки багатогранна й плідна, що іноді навіть не віриться, що здійснитися вона могла пером жінки, яка прожила лише 42 роки. У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя.
У навчальному закладі до 150-ї річниці від Дня народження Лесі Українки пройшли літературні вікторини, діти переглядали презентації, відеофільми , пройшов конкурс на кращого декламатора «На шлях я вийшла ранньою весною», читали вірші , які написала Леся Українка, створили лепбук «Наша Леся».
Мова – найдорожчий скарб!
21 лютого 2021 року весь світ відзначає свято своєї рідної мови. Це свято унікальне. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об’єднала спільна історична доля в єдиний моноліт – народ. Це свято є заповітним скарбом для кожного народу.
Міжнародний день рідної мови проголосила Генеральна конференція ЮНЕСКО в листопаді 1999 року.
У 6-А класі (учитель Ген І. В.) пройшов виховний захід до Міжнародного дня рідної мови «Мова єднає всіх». Діти читали вірші, гуморески, виконували пісні.
Учні закликали всіх наполегливо вивчати, безмежно любити її й пишатися нею! А також вони переконані в тому, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси й довершеності!
День миру!
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Тематичні заходи пройшли й у нашій школі. Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. До кожного паперового голуба прикріпили свої листи, у яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими. У групах продовженого дня учні разом із вихователями розмальовували плакати “Я за мир в Україні”. Класними керівниками протягом дня проведено години спілкування “Мир на землі -радість у родині”